Nie tylko Netflix gdzie legalnie oglądać filmy i seriale online?

Warto podkreślić, że w przypadkach tych najbardziej popularnych i znanych portali, taki proces opłacania jest bezpieczny. Tak znane portale nie mogą pozwolić sobie na żadne oszustwa, gdyż zrujnowałoby to ich imię i odstraszyło obecnych i przyszłych klientów. Jest to spowodowane tym, że to właśnie Netflix cieszy się największą sławą wśród ludzi na całym świecie. Swoją popularność zdobył dzięki świetnie prowadzonej kampanii marketingowej i dużej bazie, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odpowiedzią na telewizję linearną miały być serwisy streamingowe – tańsze, z lepszą ofertą i co chwilę aktualizowane o nowe treści.

Czytaj także na CANAL+ blog:

Ważne jest, by mieć co oglądać, ale istotne jest również to, jak i na czym można to robić. Pod względem listy kompatybilnych urządzeń usługi wypadają bardzo podobnie. HBO Max z kolei bez problemu zadziała na odbiornikach LG, Samsung i tych z systemem Android TV (choć zdarzają EUR/GBP Morning Star wzór powinien push cena up się narzekania na aplikacje HBO). Netflix jest jedną z pierwszych platform streamingowych, jaka rozpoczęła swoje działanie na terenie Polski. Serwis VOD jest jednym z najchętniej wybieranych na rynku, a to ze względu na liczne produkcje, które są po prostu dobrymi filmami.

Ile kosztuje Viaplay?

W końcu udane kino rozrywkowe w Polsce, w którym kampowa, kolorowa stylistyka jest dobrze zastosowana i zupełnie nie przeszkadza. Przy okazji, można naprawdę dobrze bawić się na historii Zdzisława Najmrowskiego, znanego w naszym Od demo trading do rzeczywistości kraju jako “Król złodziei”. Biblioteka Netflix to całe mnóstwo pozycji oryginalnych oraz licencjonowanych hitów, więc naprawdę jest w czym wybierać. Dziennikarz-freelancer; publicysta technologiczny platformy PanWybierak.pl.

Porównanie: HBO GO vs HBO Max

  1. Strumieniowanie to nic innego, jak przesył treści audio i video na urządzenie (np. telefon, iPad, komputer, telewizor), które ma w danej chwili połączenie z internetem.
  2. Mimo że użytkownicy stracą możliwość pobierania, Netflix nie pozostawi ich z pustymi rękami.
  3. Jeśli posiadamy jakikolwiek Smart TV, to bez problemu możemy oglądać produkcje Apple Original na aplikacji AppleTV w telewizorze.
  4. Apple TV+ działa więc bezpośrednio na wszystkich urządzeniach Apple oraz na PC, PlayStation, Xboksie czy SmartTV pod warunkiem, że posiadają aplikację AppleTV.
  5. Mamy do czynienia ze scenariuszem bardzo subtelnym, który jednak potrafi uderzyć w potylicę swoją bezpośredniością.

W ofercie Netflixa było kiedyś więcej tytułów z filmografii jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii, a teraz do wyboru jest chociażby ta pozycja. Nawet jeśli nie przepadacie za kinem gangsterskim i odrzucają was intrygi skąpane w dymie z cygara, to jednak warto sięgnąć po Donnie Brasco. Mamy do czynienia ze scenariuszem bardzo subtelnym, który jednak potrafi uderzyć w potylicę swoją bezpośredniością. W filmie śledzimy losy agenta FBI, który infiltruje organizację przestępczą od środka – dużo niuansów, kawał świetnego aktorstwa i moralnych rozterek.

Max zamiast HBO Max. Co to oznacza dla miłośników seriali na HBO?

To dobry moment na podsumowanie i porównania – tak z poprzednikiem, jak i konkurencją. Następna propozycja jest dość nieoczywista, ale może właśnie dlatego ciekawa. YouTube już jakiś czas temu przestał być platformą tylko do oglądania teledysków czy śmiesznych filmików. Kolejnym rozwiązaniem jest Disney Plus – usługa teoretycznie niedostępna w Polsce. Do cieszenia się wszystkimi produkcjami Disneya, Pixar i Marvela wystarczy nam zmiana adresu za pomocą sieci VPN.

A zatem czy warto? Który serwis wypada najlepiej?

Stosunkowo niedawno Polsat Box Go zastąpił Iplę i nowy wygląd tchnął w serwis drugie życie – było to bardzo potrzebne. Sam odtwarzacz również działa nieco sprawniej, można bez przeszkód wybierać jakość strumienia. Jak w większości przypadków platform streamingowych VOD roczna subskrypcja wychodzi znacznie taniej. W tym przypadku o dokładnie 57,98 zł, czyli decydując się na pakiet roczny otrzymujemy 2 miesiące gratis. Jeżeli stawiacie na polskie platformy z filmami, Player jest jedną z mocniejszych dostępnych opcji. Znajdziecie tu telewizję i programy grupy TVN Warner Bros.

Strumieniowanie to nic innego, jak przesył treści audio i video na urządzenie (np. telefon, iPad, komputer, telewizor), które ma w danej chwili połączenie z internetem. Warto zaznaczyć, że te konkretne treści audio i video są wykorzystywane na urządzeniach Greenback i Loonie na uboczu przed danymi dotyczącymi pracy użytkowników tymczasowo, ale są możliwe do odtworzenia w dowolnym momencie. Zdecydowaną przewagą tego typu platform w porównaniu do zwykłej telewizji jest ich dostępność, ponieważ jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę dostęp do Internetu.

Netflix jest zdecydowanie najdroższą spośród trzech omawianych usług. Najwyższy pakiet – Premium – kosztuje aż 60 zł miesięcznie, podczas gdy pełna oferta Disney+ i HBO Max dostępna jest już za połowę tej kwoty. Tyle też kosztuje podstawowy pakiet Netfliksa, ograniczony jednak do jednego urządzenia i jakości SD.

„Niebo o północy” to film wyreżyserwowany przez George’a Clooneya, który zagrał także główną rolę – Augustine’a, samotnego naukowca prowadzącego badania w Arktyce. Mężczyzna próbuje nawiązać kontakt z astronautami znajdującymi się na pokładzie wracającego na Ziemię statku kosmicznego i uchronić Sully i jej załogę przed katastrofą. Film ma swoje mocne i słabe strony, ale warto go obejrzeć choćby ze względu na przepiękną warstwę audiowizualną. Opowiada on historię sekretnej grupy najemników dowodzoną przez wojowniczą Andy.

Wciąż najbardziej popularnym serwisem jest Netflix, chociaż HBO MAX i Disney Plus depczą mu po piętach. Opcji jest całe mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią platformę dla siebie. Większość z nich działa na zasadzie samoodnawialnego abonamentu. Nie musimy dzięki temu pamiętać o opłaceniu tego co miesiąc przez każdorazowe robienie przelewu. Wystarczy podać numer karty, a portal zrobi resztę za nas.

Mówi się także o tym, że w Disney+ pojawią się polskie filmy i seriale, co nie powinno nikogo dziwić, jeśli platforma chce być rywalem dla Netflixa. Chociaż możliwość pobierania zniknie z aplikacji na Windows, Netflix zapewnia, że użytkownicy nadal będą mogli korzystać z treści offline, ale tylko na urządzeniach mobilnych obsługujących tę funkcję. Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z możliwości pobierania treści na swoje urządzenia, aby móc je oglądać bez dostępu do internetu, będą musieli przyzwyczaić się do nowego stanu rzeczy. „Król” Davida Michoda to jeden z moich ulubionych filmów oryginalnych Netfliksa.

Oferta Disney+ opiera się na należących do Disney’a studio i marek, jak Pixar, Star Wars, Marvel, National Geographic czy FOX. W serwisie obejrzymy więc całą sagę Gwiezdnych Wojen oraz wszystkie aktorskie i animowane filmy czy seriale, które były dostępne wczesniej oraz te, które ciągle powstają. W przypadku Marvela mówimy o całym MCU, czyli wszystkich filmach w ramach uniwersum od samego początku jego istnienia. Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma streamingowa w Polsce. Aby z niej korzystać, należy wykupić dostęp, którego cena zależy od pakietu, jaki wybierzemy. Do wyboru mamy plan podstawowy dla jednej osoby (34 zł), standard w wersji HD dla dwojga (43 zł) i premium w Ultra HD dla czterech osób (52 zł).

Rezygnując w połowie okresu rozliczeniowego, możecie korzystać z serwisu do jego końca. Po tym czasie opłata nie zostanie pobrana, a dostęp do biblioteki nie będzie już możliwy. Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz wybór najlepszych filmów na Netflix.

Leave a Reply

Your email address will not be published.