Хто Такий Devops? Обовʼязки, Must-have Навички Та Зарплати

Ще 12% за кордоном, але планують повернутися в Україну. Докладніше про те, хто такі DevOps/SRE і чим займаються — в нашій аналітиці. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською. Якщо вам цікавий такий формат, напишіть про це в коментарях.

скільки заробляє DevOps Engineer

Цей процес займе у вас від 3 до 6 місяців, в залежності від ваших початкових знань. Щоб краще вивчити DevOps, раджу практикуватись у розгортанні сайтів. Почніть із простих проєктів та повторюйте їх деплой у різних середовищах. Спершу на локальному комп’ютері, потім — у хмарі. Спробуйте мануально, а пізніше — автоматично, підключаючи моніторинг та бекапи. На кожному етапі ви маєте “погратися” з конфігурацією проєкту.

Devops Engineer: Средняя Зарплата В Украине

Для початківців пропоную для початку глянути дорожню карту професії DevOps, аби зрозуміти, з чого почати. Простіший спосіб — це пошукати онлайн-курси, взяти список тем і самостійно пройтися по ним. До прикладу, важливий аспект DevOps методології — це CI/CD, він буде у списку всіх курсів.

Це вже кожен обирає у відповідності до проєкту або того, що йому цікаво. ➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії. Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років.

Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів. Продуктові та аутстафінгові компанії пропонують дещо вищі компенсації фахівцям рівня Middle та Senior, а також дещо частіше схильні наймати більш досвідчених айтівців. Медіанна зарплата DevOps/SRE в продуктових і аутстафінгових компаніях становить близько $4000 проти $3000 в аутсорсингових.

DevOps — скорочення від Development & Operations. Це все, що пов’язано з інтеграцією та доставкою програмного забезпечення до користувачів. У список найкращих міст з найвищими зарплатами входять Україні. Якщо ви хочете знайти високооплачувану роботу, у трійку міст із найвищою оплатою праці в цій професії входять Варшава, Польща; Гданськ, Польща; Віддалено. Найбільше DevOps і Site Reliability Engineers живуть нині в Києві (37%) і у Львові (17%).

Скільки Отримує Devops Engineer В Україні?

Уміти вибрати оптимальне рішення серед кількох схожих — ось, у чому ваша сила як DevOps-фахівця. Якщо в IT ви не перший рік, цінним буде досвід системного адміністратора. Часто в роботі потрібні знання обслуговування систем, налаштування та підтримки мереж, комп’ютерів, серверів, телефонії та інших пристроїв. Будь-який розробник чи тестувальник може відносно легко перейти у DevOps.

скільки заробляє DevOps Engineer

Вони вміють автоматизувати процеси, а також знають, як працюють розробники, QA та менеджери. Вони пишуть код, швидко освоюють складні інструменти та не губляться перед незнайомими тягами. Хороших девопсов мало — при тому, що в топових компаніях у США їм можуть платити $75–100 тис., а вакансій для фахівців багато.

Топ 10 Зарплат Для Відповідних Вакансій

Утім, ці навички — мастхев для всіх IT-спеціалістів. На відміну від позиції розробника, від Junior DevOps Engineer не вимагається глибокого розуміння мов програмування та фреймворків. Звісно, певні технічні знання потрібні (про них детальніше розкажу далі). 92% фахівців з DevOps/SRE мають вищу освіту чи вчаться в університеті.

скільки заробляє DevOps Engineer

Вона допомагає налаштувати наявні пайплайни, інтеграції ПЗ тощо. Якщо у розробника помилка в коді призведе до збоїв при поєднанні кількох чинників, то у DevOps Middle+ DevOps Engineer вакансії все набагато серйозніше. Паралізувати проєкт може навіть незначний баг в одному місці. Один неправильно вказаний параметр — і вмить зупиниться вся система.

Наприклад, більше цікавиться cloud-технологіями чи захистом оточення і розвивається саме в цьому. Site Reliability Engineers отримують https://wizardsdev.com/ бонуси частіше за DevOps. 36% SRE-фахівців мають їх (найчастіше щомісячні чи за гарні показники роботи), а серед DevOps — тільки 20%.

Зарплата часто залежить від компанії та вміння себе «продати». Тому наведені цифри будуть дуже узагальнені. ➕ Останній, але не менш значущий плюс — це необов’язкове знання мов програмування. Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово. Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps. В середньому «DevOps» в Україні заробляє грн.

  • Тобто однаково добре робити все перелічене.
  • Зверніть увагу, тут важливі не кнопки, а підходи.
  • 25% обирають Groovy, а для 5% вона є основною робочою мовою.
  • Це дозволить вам побачити, на що впливають ті чи інші налаштування і де в системі шукати помилки.
  • Найбільше отримують фахівці, які тимчасово виїхали за кордон, — $5150.

Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Не будуть зайвими і знання мов програмування Python та Bash. Важливість напевно все-таки визначається реальною практикою.

Хоча, звісно, така освіта буде плюсом, бо дасть вам базу — як теоретичну, так і практичну. ➖ Основний мінус — це неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно. Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками. ➕ Жирний плюс — це затребуваність таких фахівців.

скільки заробляє DevOps Engineer

І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором. Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене. ➕ Зазвичай у DevOps-інженери переходять із системних адміністраторів, яким вже не так цікава їхня професія чи які незадоволені заробітною платою. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише покрити базову частину Dev.

скільки заробляє DevOps Engineer

Сікорського, НАУ і Львівській політехніці. Більшість має вищу освіту в галузі комп’ютерних наук (72%) або технічних наук (23%). Як я згадував раніше, DevOps складається з різних аспектів — таких собі точок відповідальності, з якими ви або працювали, або ще будете працювати.

Leave a Reply

Your email address will not be published.